Česká asociace streetwork, která sdružuje sociální služby, naplno spouští projekt jdidoklubu.cz. Ten je první virtuální obdobou kamenného kontaktního centra. Sloužit má dětem a teenagerům, kteří tráví značnou část svého volného času u počítače.

"Snažíme se podchytit ty děti, které už nenajdeme na ulici nebo v obchodcních centrech, ale doma u monitoru," říká koordinátor programu Jiří Kocourek. Dodává, že plno klientů sociální služby nemá relativně vážný existenční problém, ale nejčastěji reší problémy se školou, první lásku či hádky s rodiči. S pracovníky klienti probírají i téma drog a alkoholu nebo hledání práce.

"Dnešní děti internetu, především pak děti z menších měst či vesnic, ale i handicapované děti, nemají v podstatě žádnou možnost využívat nízkoprahové sociální služby. Ty fungují jen ve větších městech a mladiství se proto nemohou jinak osobně dostat do kontaktu s terénním pracovníkem," říká o projektu jednatel společnosti Bohemia Energy Jiří Písařík.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.