Petr Kellner je i přes pokles svého jmění způsobeného turbulencemi na ruském trhu stále s obrovským náskokem první v žebříčku nejbohatších Čechů. Vyplývá to alespoň z údajů, které aktuálně sestavil český měsíčník Forbes. Podle něj má více než 99 % majitel investiční skupiny PPF Kellner majetek v hodnotě 202 miliard korun, což je o šest miliard méně, než kolik mu stejný zdroj přisoudil v loňském vydání statistiky o nejbohatších tuzemských podnikatelích.

Nezměněná zůstala i dvojka. Tou je stále majitel Agrofertu Andrej Babiš. Ten si podle Forbesu meziročně polepšil nejen o křeslo ministra financí a sedmačtyřicet křesel v Poslanecké sněmovně, ale i o majetek v hodnotě patnácti miliard. 

Nejvýraznější změnou mezi nejbohatšími je postup naftaře a investora Karla Komárka z KKCG. Ten si meziročně připsal majetek v hodnotě 11,5 miliardy korun. To je sice v absolutních číslech menší růst než u Babiše, zároveň to ale znamená, že Komárek (ať už pouze ve Forbesovské statistice nebo i reálně) za dvanáct měsíců zhodnotil své jmění o více než polovinu. Právě to ho vyneslo z šesté pozice na třetí. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se