Protiruské sankce zavedené v létě a vztahující se ve formě omezení výrobků takzvaného dvojího užití i na některé strojírenské výrobky podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zatím české exportéry významně nepoznamenaly. "Čeští strojaři zatím většinou plní zakázky na dodávky svých výrobků do Ruské federace bez výraznějších omezení," řekl Mládek v Brně před zahájením Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Zároveň ale uvedl, že obchodní vztahy obou zemí může ohrozit do budoucna. "Firmy se obávají, co bude za rok," říká Mládek po diskusích se zástupci klíčového odvětví českého průmyslu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se