Ať se Argentina snaží dostat ze svých problémů s dluhopisy jakkoliv, žádná cesta jí nevychází. Od července, kdy americký soudce Thomas Griesa poslal zemi do druhého státního bankrotu za posledních 13 let, se Buenos Aires nepodařilo přijít na to, jak se vyhnout nepříjemné povinnosti zaplatit i takzvaným supím fondům.

Tyto fondy totiž nepřistoupily na restrukturalizaci státního dluhu po prvním argentinském bankrotu v roce 2001, jak to udělala většina věřitelů. Domluva, že by dostaly pouze 30 centů za dolar, se jim nezdála dost dobrá a Argentinu hnaly k soudu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se