Povinné elektronické vedení tržeb by podle ministerstva financí mělo zefektivnit výběr daní a přivést další peníze do státní pokladny bez nutnosti daně zvyšovat. Systém by měl začít fungovat již napřesrok.
„Elektronickou evidenci tržeb u subjektů, které se spotřební daní pracují, chceme zavést s účinností od roku 2016. Poběží také roční lhůta na její vyladění,“ upřesnila náměstkyně ministra financí Simona Hornochová v debatě Hospodářských novin na téma spotřební daně a daňové úniky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






