Americké mediální společnosti Time Warner klesl ve třetím čtvrtletí zisk na 967 milionů dolarů (21,5 miliardy korun) z loňských 1,18 miliardy dolarů. Příjmy se však zvýšily díky divizi Turner Networks a kabelové televizi HBO. Firma, která vlastní zhruba polovinu akcií majitele české TV Nova CME, to uvedla ve středečním reportingu výsledků.

Příjmy se zvýšily o 3,3 procenta na 6,24 miliardy dolarů. Výsledky překonaly očekávání analytiků, uvedla agentura Reuters.

Skupina Time Warner je nyní pod tlakem, aby zlepšila své hospodaření poté, co její ředitel Jeff Bewkes odmítl nabídku na převzetí od konkurenční mediální skupiny 21st Century Fox magnáta Ruperta Murdocha. Snaží se proto snižovat náklady v rámci celé skupiny prostřednictvím propouštění.

Filmové a televizní studio Warner Bros. má opustit 1000 z 8000 zaměstnanců, HBO by měla propustit sedm procent z 2400 zaměstnanců a divize Turner zhruba 10 procent z celkem 15 tisíc zaměstnanců, uvedl Wall Street Journal.

Společnost Time Warner předloni zvýšila svůj podíl ve firmě Central European Media Enterprises (CME) na 49,9 procenta. Vedle toho mají "Warneři" opci na další podíly a už nyní výrazné zastoupení ve vedení CME. Součástí ovládané skupiny je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru