Adam Mrštík (29)

Specialista na poradenství v dotačních programech založil v létě 2012 společnost AVE INNOVATION s.r.o., která pro své klienty z oblasti IT a výroby vyvíjí pokročilé mobilní aplikace.

Od roku 2012 pracuje s týmem osmi lidí na vlastním produktu PresentiGO určeného pro tvorbu interaktivních prezentací s 3D obsahem a animacemi. Ve volném čase si rád poslechne dobrou muziku nebo zhlédne nějaký film. 

Přestože má PresentiGO Inc. oficiální sídlo v Delawaru, jeho spoluzakladatelé Adam Mrštík a Jan Tkáč pracují přímo ze srdce Ostravy. Zlaté české ručičky zde také vyvinuly jejich klíčový produkt - platformu, která umožňuje do prezentací integrovat 3D modely a animace. Jako zatím jediní na trhu tak nabízí řešení pro malé i velké obchodní týmy, které kromě "wow efektu" potřebují měřit svoji výkonnost, standardizovat prodejní procesy či uchovávat a analyzovat své výsledky. 

Byla to řetězová reakce

Když se po škole Adam rozhodoval, jakým způsobem nejlépe uplatnit své znalosti z pětiletého studia softwarového inženýrství, v roce 2010 rozjel s dnes již bývalým kolegou poradenskou společnost. Jedním z jejich prvních zákazníků byla softwarová společnost AVE Soft, kde se seznámil se svým současným společníkem Honzou Tkáčem. Slovo dalo slovo a v roce 2012 založili AVE INNOVATION s.r.o., s níž ještě tentýž rok začali vyvíjet PresentiGO.

Hurá do světa

"Měli jsme velké ambice, protože na začátku vlastně nebylo co ztratit," usmívá se Adam při vzpomínce na to, když vyráželi s kolegou poprvé za moře. Díky účasti v akceleračním programu Green Light absolvovali několik schůzek s investory a celou účast zakončili prezentací před cca 400 lidmi a nakonec prodaným 6procentním podílem ve společnosti.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se