Vedení České pošty podepsalo další z řady smluv na pronájem nových automobilů. Tento týden potvrdila pořízení 322 užitkových vozů. "Uzavřeli jsme dvě části veřejných zakázek, a to na pořízení malých a velkých lehkých užitkových vozidel," říká mluvčí pošty Marta Selicharová. Hodnota pětiletého kontraktu je včetně opcí na dalších až 671 vozů 400 milionů korun.

Automobilka Peugeot dodá začátkem příštího roku 250 velkých dodávek Boxer a leasing na ně poskytne finanční skupina Arval. Ta financuje i nedávno potvrzenou dodávku tří stovek osobních aut značek Kia a Škoda.

Dalších 72 vozů dodá Volkswagen. Půjde o malé dodávky Caddy s pohonem všech kol určené pro rozvoz pošty v hůře přístupných oblastech. "Dodání vozů předpokládáme v prvním čtvrtletí 2015. Velmi si vážíme možnosti dodávat vozy tak významnému zákazníkovi, jakým Česká pošta je, a zároveň se těšíme na spolupráci se společností LeasePlan," popisuje šéf prodeje Volkswagen pro užitkové vozy v Česku Jan Procházka.

V tendru nesoutěžily ani tak automobilky jako leasingové firmy. Pošta už soutěží právě několikaletý pronájem vozů a nezajímá ji ani tak cena jako měsíční platba. "Potvrdilo se, že operativní leasing se i u nás dokáže prosadit ve veřejném sektoru. Ten byl totiž k nabídkám poskytovatelů operativního leasingu dosud zdrženlivý," říká šéf LeasePlanu Jaromír Hájek.

Česká pošta patří mezi největší odběratele vozů v Česku. V dohledné době má uzavřít smlouvy na další stovky užitkových vozů. Firma provozuje více než pět tisíc osobních a užitkových vozů, které pravidelně obměňuje. V posledních letech se pošta přiklání k provozu na zemní plyn CNG.