Podle exministra a jednoho z otců privatizace Tomáše Ježka bylo velkou chybou, že Václav Klaus nechal privatizaci pět let bez dozoru. "Nechalo to na privatizaci obrovskou skvrnu, že je to švindl, že se tam kradlo. A skvrna je tu v povědomí dodnes," říká Tomáš Ježek v rozhovoru pro speciál HN k 17. listopadu. "Měli v tom prsty všichni," tvrdí o absenci kontroly.

Ježek se rozhovořil i o tehdejší roli nynějšího prezidenta Miloše Zemana, ten podle něj nebyl prognostikem. "Jeho úkolem v 80. letech, kdy jsme se zabývali transformací nebo privatizací, bylo udělat model československé kopané," říká Ježek.

Budoucnost Česka vidí v přijetí eura a těsných vazbách s Evropou a varuje před zájmy Ruska. "Zemanovi dávám k dobru, že je proevropský, i když s ruskými úlety. Klaus je jasně proruský. On ví, že silná Evropa je proti zájmům Ruska. Protože Rusko by potřebovalo mít Evropu rozdrobenou, protože to se daleko líp uchvátí nebo ovládá, než když je silná," říká Ježek. Další velké rozhovory naleznete zde.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se