V Česku se o víkendu uskuteční druhý ročník Národní potravinové sbírky. Na více než 380 místech po celém Česku budou moci lidé nakoupit a darovat trvanlivé potraviny. V Česku jde o zatím ojedinělou akci, kterou dosud komplikovala legislativa a daňové zatížení. To by se mohlo změnit, protože ministerstvo financí tento týden přislíbilo, že DPH z darovaných potravin firmy platit nebudou. 

V Anglii, domovské zemi řetězce Tesco, se  sbírky pořádají pravidelně již řadu let. “Lidé si to oblíbili, dávají raději jídlo než peníze,” říká manažer britského Tesco Josh Hardie, který má na starosti společensky odpovědné aktivity řetězce pro celý svět. Britské firmy navíc DPH z potravinových darů odvádět nemusí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se