Po třech letech spolupráce se dopravci Student Agency a Deutsche Bahn rozhodli partnerství mezi sebou ještě víc posílit. Společně zavedou přímé spojení z Prahy do Francie.

"Od 14. prosince budeme s Deutsche Bahn exkluzivně rozšiřovat spojení do dalších dvou měst - do německého Heidelbergu a francouzského Štrasburku," potvrdila informaci HN mluvčí Student Agency Petra Nováková.

Aktuálně spolu dopravci provozují linku z Prahy do Mnichova a také z Prahy přes Plzeň a Norimberk do Mannheimu.

S novými jízdními řády se trasa druhé linky změní. Autobus, který vyjede z Prahy po poledni, zastaví na cestě do Mannheimu ještě v Heidelbergu. Vůz, který vyrazí z hlavního města dopoledne, pojede z Norimberku rovnou do Mannheimu a pak do francouzského Štrasburku.

Na lince budou jezdit dvoupodlažní autobusy Sestra, které Student Agency pořídila právě pro spolupráci s německým dopravcem. Vozy mají kapacitu 73 míst, disponují samoobslužným automatem na nápoje a občerstvení, zásuvkami, wi-fi připojením, a pokud řidič usne, umějí se samy zpomalit.

Ačkoliv autobusy patří Student Agency, mají bílo-červené zbarvení, které je typické pro Deutsche Bahn. Také personál obléká uniformy německého dopravce, i když jde o zaměstnance Jančurovy firmy.

Cesta z Prahy do Štrasburku bude při bezproblémovém provozu trvat téměř devět hodin. Jednosměrná jízdenka má stát 1800 korun, zpáteční 2900 korun.

Jelikož ve Štrasburku sídlí Evropský parlament, mohli by linku využívat i čeští europoslanci. "Konečně vznikne přímé spojení mezi Prahou a Štrasburkem během dne, které umožní využít čas strávený na cestě například pro přípravu na parlamentní nebo další jednání," říká bývalá podnikatelka a europoslankyně Martina Dlabajová (za ANO).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 40 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.