Herbadent

- Tradice výroby bylinných přípravků sahá až do roku 1897, kdy na pražském Smíchově sídlila firma První kvasírny a sklepy maltonových vín.
- Dodnes se na základě starých receptur v tamních sklepech vyrábějí sladová vína Maltoferrochin a Condurango.
- Bez chemických přísad, pouze ze 16 druhů bylin, pak vznikají ještě koupele pro lázně a dentální produkty jako třeba gely na dásně, ústní vody či zubní pasty.
- Hitem je speciálně vyvinutá zubní pasta pro homeopatickou léčbu, onkologické pacienty a malé děti.
- V roce 2003, kdy firmu koupili obchodníci Petr Koníř a Pavel Zavadil, měla obrat kolem pěti milionů korun, letos při 17 zaměstnancích to bude 30 milionů.

Vůbec nepůsobí staromilsky. Pavel Zavadil, jednatel společnosti Aura Medical, jehož příběh úspěchu popisuje týdeník Ekonom, vzezřením ani chováním nepřipomíná nadšeného obdivovatele starých časů. Je typem moderního sebevědomého byznysmena, který je především zdatný obchodník.

Díky tomu vydělal peníze, neinvestoval je však ani do nákupu dalšího zboží nebo drahých aut či nějaké moderní firmy, ale do staré fabriky. A ví, kam chce Herbadent, který byl za minulého režimu známým dentálním přípravkem na záněty dásní a afty, dotáhnout.

"Chtěl bych, aby značka Herbadent zněla lidem stejně jako Kofola, kterou také vyhrabali z popela. Bylo by hrozně hezké, kdyby se nám totéž podařilo s Herbadentem a všichni v republice nás znali," říká Zavadil. A není asi důvod, proč by se mu tento sen či podnikatelský záměr neměl podařit, protože mu nechybí potřebný zápal pro věc, nadšení a už vzpomínaný obchodní um.

"Touha stát na vlastních nohou, podnikat, to už se u mě projevovalo v mládí. Třeba na vysoké škole jsem stavěl surfová prkna na kšeft. Vlohy pro obchod mám asi po mamince," usmívá se padesátiletý byznysmen.

Znovuobjevené produkty oblíbené v minulosti patří na současném trhu k nejúspěšnějším značkám. Vedle už vzpomínaného nápoje Kofola je to třeba plastová figurka Igráček, zmrazený tvaroh Míša, stavebnice Merkur a další.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.