Americký výrobce počítačových čipů Intel vykázal za čtvrté čtvrtletí loňského roku růst tržeb o 6,4 procenta, díky stabilizaci poptávky po osobních počítačích. Příjmy pouze z počítačového podnikání nicméně oproti předchozímu čtvrtletí poklesly o přibližně tři procenta na 8,9 miliardy dolarů (asi 213 miliard korun).

Viceprezident Intelu: Ovládání počítačů hlasem a gesty bude běžné - čtěte ZDE

Čistý zisk vzrostl na 3,66 miliardy dolarů (téměř 88 miliard Kč), tedy 74 centů na akcii, oproti 2,6 miliardy dolarů a 51 centům na akcii o rok dříve. Tržby meziročně vzrostly z 13,8 miliardy dolarů na 14,7 miliardy (z asi 331 na 353 miliard korun).

Intel je největším výrobcem čipů na světě, firma dodává většinu čipů pro osobní počítače a serverové systémy. V poslední době se však Intel potýkal s problémy kvůli přesunu zájmu zákazníků od laptopů k tabletům a chytrým telefonům, kde se čipy od Intelu téměř nepoužívají.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist