Potkat na pittsburghské Euclid Avenue někoho s bílým balíčkem a colou v ruce není nic výjimečného. Ale zatímco ještě před třemi týdny z papíru svítilo mezi jiným i jasné červeno-žluté logo McDonald's, dnes zhruba polovina zákazníků, kteří si jídlo berou s sebou, opouští místní pobočku největšího fastfoodového řetězce s objednávkou zabalenou do pytlíku ozdobeného pouze anonymním hamburgerem.

McDonald's se snaží přilákat zákazníky na nové obaly, které jim umožňují jejich slabost pro rychlé občerstvení skrýt.

Společnost doufá, že se jí novou kampaní podaří přilákat především mladší zákazníky a vzpamatuje se z propadu příjmů. V listopadu totiž McDonald's zaznamenal největší meziroční propad tržeb za posledních 14 let, prodeje klesly o 4,6 procenta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se