Největší ruské síti obchodů s elektronikou a spotřebiči Eldorado vzrostly v loňském roce tržby o 16,2 procenta na 131,7 miliardy rublů (47,1 miliardy korun).

Příznivé výsledky firma zaznamenala ve všech obchodních segmentech. Eldorado vlastní česká investiční společnost PPF.

V obchodech otevřených nejméně rok tržby stouply o 17,8 procenta. Společnost loni otevřela osm obchodů, stejný počet jich však rovněž zavřela.

Tržby přes internet se zvýšily o 61,6 procenta na 17,8 miliardy rublů. Podíl firmy na internetovém trhu se zvýšil na 9,4 procenta ze 7,3 procenta předloni.

Eldorado bylo založeno v roce 1994. Od srpna 2011 PPF kontroluje 100 procent maloobchodní sítě Eldorado poté, co koupila zbývající podíl od zakladatele sítě.

Eldorado svoji strategii zaměřuje primárně na masový trh. Od roku 2012 rozvíjí v Rusku on-line obchody se speciálními výdejnami zboží a patří mezi nejrychleji rostoucí společnosti v prodeji přes internet.

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje do řady odvětví od bankovnictví či finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist