Mladí právníci mají jasno: kdyby si mohli vybrat zaměstnavatele podle svých představ, chtěli by pracovat pro stát, například na ministerstvu nebo v jiném úřadu, pro mezinárodní politické organizace nebo pro policii či armádu. A to i když je jasné, že zde nedostanou takový plat, jako kdyby pracovali pro soukromou firmu.

Právě tyto instituce se umístily na prvních třech místech jako nejžádanější zaměstnavatelé pro studenty právnických fakult. A práce pro stát velmi láká také studenty přírodních věd.

Ukazuje to rozsáhlý průzkum mezi více než 13 tisíci posluchači českých vysokých škol a univerzit, který na konci roku provedla švédská společnost Universum a česká mediální a komunikační agentura Studenta Media. Letos se výsledky tohoto průzkumu vyhlašují v Česku podruhé.  

Velmi úspěšný byl stejně jako loni Google, který je nejatraktivnějším zaměstnavatelem pro studenty ekonomie a IT. Studenty technických oborů nejvíc láká, stejně jako loni, Škoda Auto. "Škoda umožňuje studentům vysokých škol už během studia uplatnit získané znalosti v podnikové praxi prostřednictvím odborných stáží, během nichž mohou za podpory našich odborníků vypracovat i svou závěrečnou práci," říká Bohdan Wojnar, člen představenstva Škody. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se