Mladí právníci mají jasno: kdyby si mohli vybrat zaměstnavatele podle svých představ, chtěli by pracovat pro stát, například na ministerstvu nebo v jiném úřadu, pro mezinárodní politické organizace nebo pro policii či armádu. A to i když je jasné, že zde nedostanou takový plat, jako kdyby pracovali pro soukromou firmu.

Právě tyto instituce se umístily na prvních třech místech jako nejžádanější zaměstnavatelé pro studenty právnických fakult. A práce pro stát velmi láká také studenty přírodních věd.

Ukazuje to rozsáhlý průzkum mezi více než 13 tisíci posluchači českých vysokých škol a univerzit, který na konci roku provedla švédská společnost Universum a česká mediální a komunikační agentura Studenta Media. Letos se výsledky tohoto průzkumu vyhlašují v Česku podruhé.  

Velmi úspěšný byl stejně jako loni Google, který je nejatraktivnějším zaměstnavatelem pro studenty ekonomie a IT. Studenty technických oborů nejvíc láká, stejně jako loni, Škoda Auto. "Škoda umožňuje studentům vysokých škol už během studia uplatnit získané znalosti v podnikové praxi prostřednictvím odborných stáží, během nichž mohou za podpory našich odborníků vypracovat i svou závěrečnou práci," říká Bohdan Wojnar, člen představenstva Škody. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.