Stavební společnost Hochtief CZ očekává v letošním roce nárůst tržeb na 5,5 miliardy korun.

Firma tržby zvyšuje už několik let, uvedl obchodní ředitel divize Dopravní stavby Hochtief CZ Zdeněk Soukup. Poslední auditované údaje o tržbách jsou z roku 2013, kdy dosáhly 4,8 miliardy korun.

"Hochtief není společnost, která by se odrážela ode dna. V roce 2014 jsme zaznamenali mírný růst stavební výroby a růst očekáváme i pro rok 2015. V obratových ukazatelích překročíme hodnotu 5,5 miliardy korun," řekl Soukup. Společnost rostla i v letech, kdy se české stavebnictví potýkalo s výrazným propadem, dodal.

Hlavním impulzem růstu budou podle Zdeňka Soukupa investice Státního fondu dopravní infrastruktury, který má pro letošní rok připraveno investovat 94 miliard korun. To je o 30 miliard více než loni.

"Z loňských 64 miliard korun nebylo navíc 14 miliard korun vůbec proinvestováno, protože po neblahých zásazích předchozích vlád nebylo za co peníze utratit. Významným způsobem totiž chyběla příprava zakázek," podotkl Soukup.

Největší německý stavební koncern Hochtief působí v České republice od roku 1999, kdy koupil společnost VSB. Předloni firma dosáhla obratu 4,8 miliardy korun, aktuálně zaměstnává skoro 1100 lidí. Firma nedávno pracovala například na stavbě prvního nového porevolučního divadla v Plzni, na rekonstrukci památky UNESCO - zámeckého návrší Litomyšl, revitalizaci kláštera Broumov či výstavbě multifunkčního stadionu v Edenu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist