Pouhých 48 hodin stačilo na to, aby dvojice německých podnikatelů vybrala 50 tisíc eur na crowfundingovém portálu pro rozjetí byznysu s láskou - bude odpovědně vyrábět kondomy. "Pojedeme do Malajsie na tamní plantáže, budeme testovat půdu, kontrolovat zaměstnance a analyzovat celou výrobu," uvádí zakladatel firmy Einhorn Waldemar Zeiler pro The Guardian

Dvojice nadšenců do projektu přizvala odborníky z německé University of Hohenheim, kteří jim mají pomoct porozumět odpovědné výrobě pryže. "Musíme do detailu vědět, z čeho se kondomy vyrábějí, a zajistit, aby nikdo nepracoval pod hranicí minimální mzdy," tvrdí Zeiler.

V současné době je výroba firmy se znakem jednorožce udržitelná z deseti procent. V následujících pěti letech podnik plánuje dosáhnout osmdesáti- až devadesátiprocentní udržitelnosti. Za dva sáčky takto vyrobených prezervativů zabalených v designových obalech zájemce zatím zaplatí patnáct eur, více než čtyři sta korun. Firma od začátku února prodala přes čtyřicet tisíc kondomů. Koupit se dají on-line. V Česku na zajímavý projekt jako první upozornil portál asociace společenské odpovědnosti.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se