Bylo to jako roztlačit vlak, vytvořili jsme paralelu ke tři sta let zažitému školnímu systému. Tak hodnotí manažer projektu Národní soustavy kvalifikací Ivo Jupa program, který za posledních pět let na trh práce vychrlil sto deset tisíc držitelů osvědčení o profesní kvalifikaci.

Národní soustava kvalifikací pomáhá lidem, kteří získali profesní zkušenosti nad rámec svého vzdělání, ale chybí jim celostátně uznaný doklad. Nyní například autolakýrníci, klempíři nebo kuchaři a včelaři mohou získat odborný certifikát, který potvrdí jejich dovednosti. 

"Osobně si myslím, že do tří let bude počet klasických vysvědčení stejný jako počet námi vydaných certifikátů," tvrdí Jupa a dodává, že "papír" z Národní soustavy kvalifikací je plnohodnotnou alternativou například k výučnímu listu. V současné době systém obsahuje téměř sedm stovek profesních kvalifikací. Do konce roku jich bude tisíc dvě stě.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.