Zatmění Slunce, k němuž by mělo dojít za necelý měsíc, by mohlo způsobit výpadky elektřiny v některých evropských zemích, jejichž sítě se v posledních letech staly závislé na solárních elektrárnách, varují provozovatelé evropských elektrických sítí.
„Riziko nehody nelze zcela vyloučit,“ uvedla v prohlášení Evropská síť provozovatelů elektroenergetických přenosových soustav (ENTSO-E). Dodala, že úplné zatmění Slunce, k němuž má dojít 20. března na několik hodin, bude „bezprecedentním testem evropských přenosových sítí“.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










