Zatmění Slunce, k němuž by mělo dojít za necelý měsíc, by mohlo způsobit výpadky elektřiny v některých evropských zemích, jejichž sítě se v posledních letech staly závislé na solárních elektrárnách, varují provozovatelé evropských elektrických sítí. 

 „Riziko nehody nelze zcela vyloučit,“ uvedla v prohlášení Evropská síť provozovatelů elektroenergetických přenosových soustav (ENTSO-E). Dodala, že úplné zatmění Slunce, k němuž má dojít 20. března na několik hodin, bude „bezprecedentním testem evropských přenosových sítí“.  

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se