Zdravotnictví a maloobchod spolu s výrobou potravin a spotřebního zboží. To jsou obory, které podle týdeníku Ekonom v letošním roce přitahují největší pozornost investorů zajímajících se o firemní akvizice.

Sektorem, v němž je namístě hovořit o "akviziční smršti", je pak trh s komerčními budovami. Jen na přelomu loňského a letošního roku byly uzavřeny dohody o prodeji velkých pražských obchodních center Palladium a Arkády Pankrác. Noví majitelé za ně podle odhadů zaplatili celkem bezmála 20 miliard korun. Prodeje realit za miliardové částky se chystají i letos.

Oživení a optimismus investorů se nicméně projevují prakticky ve všech sektorech ekonomiky. Zajímavé transakce se odehrají také v oblasti strojírenství, energetiky a bankovnictví.

V těchto týdnech se rozhoduje třeba o osudu Zuno bank, internetové banky se zaměřením na český a slovenský trh. Rakouská skupina Raiffeisen Bank International se rozhodla své dlouhodobě ztrátové dcery zbavit. Navzdory nevalným finančním výsledkům se do soutěže o značku Zuno přihlásily více než dvě desítky zájemců.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se