První den veletrhu Mobile World Congress v Barceloně vyvrcholil vystoupením zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Ten za podpory šéfů několika telekomunikačních operátorů popisoval, jak jeho projekt Internet.org umožňuje připojovat lidi k internetu a zároveň pomáhá zúčastněným operátorům hledat nové zákazníky a zvedat tržby.

Zuckerberg byl ale při svém vystoupení před nabitým konferenčním sálem od začátku v nezvyklé defenzivě. "Operátoři jsou ti, kteří propojují svět," opakoval za večer několikrát. Vyzdvihoval význam operátorů ve zlepšování pokrytí a také desítky miliard dolarů, které investují do budování sítí. Navíc ale zakladatel Facebooku ve svém vystoupení také několikrát zopakoval: "Nejsem regulátor, nejsem operátor."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se