Nadace manželů Gatesových investuje do německé firmy CureVac 52 milionů dolarů (asi 1,3 miliardy korun). Jedná se o největší majetkovou investici této nadace v její hisotrii. Biotechnologická společnost vyvíjí očkovací látky a imunoterapie.

Nejbohatší muž planety se svou ženou investují do podpory rozvoje firmy a výstavby výrobního závodu. Společně pak budou spolupracovat na vývoji očkovacích látek pro boj s infekčními nemocemi Soukromá společnost CureVac využívá vlastní patentovanou technologii mRNA. Ta umožňuje rychlou výrobu levných léků a vakcín, které mají naučit lidské tělo produkovat proteiny schopné bojovat s širokou škálou nemocí.

Kromě majetkové investice nadace podpoří i financování mnohých projektů vývoje vakcín na virová, bakteriální a parazitární infekční onemocnění, která neúměrně postihují obyvatele nejchudších zemí světa. Součástí dohody je i to, že produkty financované nadací poskytne CureVac chudým zemím za přijatelné ceny.

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates a jeho žena Melinda založili nadaci v roce 2000. Je považována za největší soukromou charitativní nadaci na světě a jejím cílem je boj proti nemocem a chudobě na celém světě. V roce 2013 rozdělila na grantech 3,6 miliardy dolarů, její aktiva na konci loňského roku činila 42,3 miliardy dolarů.