Tuzemská internetová jednička Seznam.cz letos nabere zhruba 40 nových zaměstnanců. Většina z nich posílí tým fulltextového vyhledávání, který se tak rozroste zhruba o třetinu. V rozhovoru pro ČTK to uvedl šéf týmu vyhledávání Tomáš Hlucháň.

Fulltextový tým v současnosti zahrnuje asi 50 vývojářů, 20 produktových manažerů a tři desítky výzkumníků a administrátorů. Vedle toho pro něj externě pracuje zhruba stovka brigádníků, kteří mají na starosti především kalibrování nebo hodnocení stránek ve výsledcích vyhledávání.

Vyhledávání má letos posílit celkem 34 lidí, z toho zhruba polovinu budou tvořit vývojáři se specializací na některý z používaných programovacích jazyků a polovinu produktoví manažeři. Seznam bude nabírat do tří lokalit v Praze, Brně a Českých Budějovicích.

Důvodem pro výrazné posílení je snaha nasadit jednotné fulltextové vyhledávání nejen ve vyhledávači, ale postupně i v dalších službách Seznamu, jako jsou Mapy.cz, Zboží.cz nebo Firmy.cz.

V současné době podle Hlucháně vyhledávání ve službách Seznamu funguje v podstatě jen jako hledání podle klíčových slov. Fulltextové hledání ale umí s danými klíčovými slovy další operace, například dotaz upravit nebo znovu formulovat. Lze tak hledat relevantní odpovědi na položené dotazy, i pokud daná klíčová slova neobsahují.

Zavedení jednotného hledání má na jedné straně přinést uživatelům relevantnější výsledky, firmě pak zajistí jednodušší údržbu služeb i možnost soustředit se více na jejich rozvoj.

Nábor lidí začal v lednu prostřednictvím inzerátů na serverech s nabídkou práce i vyvěšených nabídek například na Matematicko-fyzikální fakultě UK. "V současnosti máme nabranou zhruba polovinu lidí. Nyní se více zaměříme na seniorské pozice," dodal Hlucháň.

V Seznamu v současnosti pracuje kolem 1035 lidí, zhruba 80 dalších je na rodičovské dovolené. Poslední velký nábor nových zaměstnanců probíhal před třemi lety, ale firma hledá nové lidi v podstatě nepřetržitě.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru