Obchodník s elektřinou a plynem COOP Energy je v insolvenci. Návrh na sebe firma podala sama – už nezvládala svoji zadluženost. Závazky firmy totiž samotná COOP Energy podle insolvenčního rejstříku vyčíslila na 187 milionů korun. Oproti nim má na bankovních účtech jen tři miliony korun a 85 milionů korun nesplacených pohledávek. 

"V žádném případě nehrozí, že by naši zákazníci byli odstřiženi od dodávek elektřiny a plynu. Jsme velmi aktivní a nenecháváme celou věc plavat," říká šéf představenstva firmy a zároveň šéf Skupiny COOP Zdeněk Juračka.

"Situaci jsme zaznamenali minulý týden a vývoj insolvenčního řízení monitorujeme," říká mluvčí Energetického regulačního úřadu Jiří Chvojka, podle kterého se na ERÚ zatím neobrátili žádní zákazníci. "Předpokládané řešení v případě prohlášení úpadku bude změna za dodavatele poslední instance," dodává. Těmito dodavateli v současnosti jsou regionální distribuční společnosti – v případě elektřiny ČEZ, E.ON a PRE, u plynu pak RWE, E.ON a Pražská plynárenská. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se