Centrální banky z celého světa dávají při správě devizových rezerv stále více přednost dolaru před eurem. Upevňují tak výsadní postavení americké měny, navzdory řadě předchozích proroctví o jejím nevyhnutelném úpadku.
Mezinárodní měnový fond v úterý zveřejnil data, podle kterých centrální banky loni zvýšily podíl svých rezerv uložených v dolarech o dva procentní body na 62,9 procenta, což je nejvíce za několik let. Podíl eura naopak klesl o desetinu na 22,2 procenta. Trend souvisí s protichůdnou měnovou politikou centrálních bank v USA a eurozóně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












