Centrální banky z celého světa dávají při správě devizových rezerv stále více přednost dolaru před eurem. Upevňují tak výsadní postavení americké měny, navzdory řadě předchozích proroctví o jejím nevyhnutelném úpadku.

Mezinárodní měnový fond v úterý zveřejnil data, podle kterých centrální banky loni zvýšily podíl svých rezerv uložených v dolarech o dva procentní body na 62,9 procenta, což je nejvíce za několik let. Podíl eura naopak klesl o desetinu na 22,2 procenta. Trend souvisí s protichůdnou měnovou politikou centrálních bank v USA a eurozóně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se