Daniel Křetínský si letos po dlouhé době namísto akvizičního dravce vyzkouší roli prodávajícího. Rozjel se totiž prodej části Pražské teplárenské, kterou vlastní jeho Energetický a průmyslový holding (EPH) spolu s hlavním městem Praha. Zájemcem je společnost Veolia Energie, dříve Dalkia. Cena kotelen se odhaduje minimálně na miliardu korun.

"Akcionáři vyjádřili s prodejem souhlas, a mohli jsme tak zahájit jednání," říká šéf Veolia Energie Zdeněk Duba. Akcionáři jsou z necelých tří čtvrtin právě holding EPH Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, zbytek patří Praze. Oním souhlasem se myslí i to, že valná hromada společnosti před 14 dny schválila vyčlenění jedenácti zdrojů a kotelen na levém břehu Vltavy do speciální firmy PT měření. To je všeobecně vnímáno jako příprava na prodej firmy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.