V únoru byl vyhlášen pátý ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku, jež pořádá společnost T-Mobile. Nejdříve jsou z přihlášených vybráni finalisté pro jednotlivé kraje, kteří se následně utkají v celorepublikovém finále. Jako první zvolila porota vítěze z Plzeňského a Karlovarského kraje. Všech pět míst obsadily ženy - podnikatelky.

Dohromady se přihlásilo 16 projektů, mnoho kroužků pro děti, servis pro modeláře či z Karlovarska například obchod s oříšky. V Plzeňském kraji porota vybrala tři vítězky. 

Jako první se umístila firma Magnetikus Kateřiny Korandové, která nabízí kreativní magnetické systémy. Tento sortiment se chystá rozšířit i o pomůcky pro děti s autismem. "Je to pro nás významný impuls, úspěch nám dodává nové síly a chuť neustále se zdokonalovat a posouvat se dál," okomentovala úspěch Korandová. 

Pomyslnou stříbrnou medaili získala Zuzana Derianová se svým rozvážkovým bistrem Atlas. To vaří vegetariánské, veganské a bezlepkové obědy. Suroviny odebírají od regionálních pěstitelů, neužívají ani umělá ochucovadla. Ekologické jsou i obaly, které jsou vyrobeny z cukrové třtiny a bioplastu. 

Družina Benjaminek získala třetí místo, její zakladatelkou je Simona Vroblová Váchalová. Jde o první soukromou družinu pro děti na Domažlicku, která nabízí i řadu zájmových kroužků. V létě se mohou zájemci zúčastnit příměstských táborů. 

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články