Rozjezdy roku už popáté vyhlašují vítěze v jednotlivých regionech a zároveň ty projekty, které postupují do celostátního finále. Ve čtvrtek 16.4. zasedala regionální porota složená z odborníků i úspěšných podnikatelů pro Královéhradecký a Pardubický kraj a vyhlásila ty nejlepší.

Celkem se do obou krajů přehlásilo 23 projektů, výroba nábytku, keramiky, z Pardubicka například výkupna bylinek nebo psí centrum. Zvítězilo ale jen pět podnikatelských nápadů. Které to byly?

Fotky z ateliéru i párty

Pardubická porota vybrala na první místo fotografku Terezu Dostálovou s jejím ateliérem Fotodílna. Druhé místo obsadila bývalá chemička Eva Urbanová. Ta se na mateřská začala zamýšlet s čím by chtěla podnikat a zjistila, že ji nejvíce lákají potraviny - s opravdovou výživovou hodnotou, bez konzervantů a barviv. Tak vznikl projekt České bedýnky. Jak již název napovídá - jde o dárkové bedýnky plné tradičních českých pochutin od tuzemských regionálních výrobců. Na výrobě Českých bedýnek se spolupodílí i lidé se zdravotním postižením. 

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se