Podnikatel Radovan Vítek, který vlastní realitní skupinu CPI Property Group a patří k nejbohatším Čechům, plánuje rozšířit své podnikání do Itálie.

Letos chce na Sardinii začít stavět 15 luxusních vil, napsal server Forbes.cz. Prodejní hodnota projektu se bude pohybovat kolem 30 milionů eur (820 milionů korun).

Vily vzniknou na pozemcích, které CPI získala spolu s developerským záměrem resortu Porto Cervo na Sardinii. Stavba by měla začít do konce letošního roku.

"Nemovitosti v Itálii byly často financovány bankami na hraně rozumných podmínek, věřitelé se dostali do problémů a banky teď portfolia vyprodávají za zajímavé ceny. Je to podobné jako ve Španělku, ale institucionální investory zatím Itálie láká méně, čehož chceme využít," cituje Forbes generálního ředitele CPI Martina Němečka.

Skupina CPI před časem představila jiný luxusní rezidenční projekt v zahraničí - Palais Maeterlinck v Côte d'Azur na francouzské riviéře u Nice.

Letos na jaře Vítek také dokončil koupi britského sídla od bubeníka The Beatles Ringo Starra za stovky milionů korun. Na panství o rozloze přes milion metrů čtverečních v hrabství Surrey nedaleko města Cranleigh chce trávit část roku.

CPI Property Group patří k největším realitním investorům ve střední Evropě. Loni zvýšila čistý zisk o 78 procent na 137,435 milionu eur (zhruba 3,78 miliardy korun).

Aktiva skupiny ke konci roku 2014 dosahovala 4,22 miliardy eur (116,18 miliardy korun). Vítek ovládá více než 92 procent akcií skupiny.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist