Evropská cena pro sociální inovace SozialMarie ocenila patnáct projektů ze střední a východní Evropy, které se zasazují o zlepšení sociální situace. Z Česka uspěly čtyři programy, myšlenka zaměstnávání vězňů v call centru si za tuzemské aktéry odnesla nejvíce peněz. Projekt Změna je možná skončil celkově na třetím místě a získal pět tisíc eur, tedy více než sto třicet tisíc korun.

"Lidé ve vězení by rádi pracovali, ale mají jen málo příležitostí a my jako soukromá firma jsme hledali telefonní operátory," vysvětluje Věra Babišová z firmy A-Giga, která zaměstnávala zájemce ve věznici Vinařice. Za více než čtyři roky programem prošlo více než sto padesát trestanců. Mnozí z propuštěných následně pro společnosti pracují jako běžní zaměstnanci.

"Ještě nikdy předtím jsem neslyšela o projektu, který dává vězňům takové možnosti," říká zakladatelka ceny SozialMarie Wanda Moser-Heindlová, jež rakouskou cenu založila před jedenácti lety. SozialMarie speciálně oceňuje tři hlavní projekty. Ty dostávají částku v rozmezí od pěti do patnácti tisíc eur. Dalších dvanáct projektů obdrží částku dva tisíce eur.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.