Japonská automobilka Honda Motor svolá po celém světě do servisů dalších 4,8 milionu vozů k výměně potenciálně vadných nafukovačů airbagů, které vyrobila japonská společnost Takata.

Japonské automobilky Toyota Motor a Nissan Motor již ve středu uvedly, že kvůli výměně nafukovačů airbagů od firmy Takata svolají do servisů přes 6,5 milionu vozů.

Vyšetřování ukázala, že nafukovače nejsou řádně utěsněné, takže by je mohlo poškodit vlhko. Firmy Toyota, Honda a Nissan uvedly, že ohlášená opatření jsou pouze preventivní a že zatím nemají žádné zprávy o nehodách či zraněních.

Automobilky z Japonska i dalších zemí nicméně již dříve svolaly přes dvě desítky milionů vozů vybavených nafukovači airbagů od firmy Takata, a to kvůli nebezpečí, že nafukovač praskne a do vozidla z něj vyletí části kovu. S touto závadou je zatím spojováno šest úmrtí.

Po započítání nejnovějších opatření si problémy s nafukovači airbagů firmy Takata od roku 2008 vyžádaly svolání zhruba 36 milionů vozů po celém světě, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru