Česká národní banka po letech splatila ztrátu, peníze státu ale poslat nechce. Centrální banka především díky oslabené domácí měně loni vydělala přes 56 miliard korun. Po mnoha letech tak splatila ztrátu, kterou nabrala kvůli dlouhodobě posilujícímu kurzu. Podle zákona o České národní bance, který upravuje její hospodaření, by tak teoreticky mohla už za loňský rok poslat několik miliard korun na účet ministerstva financí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se