Rozjezdy roku už popáté vyhlašují vítěze v jednotlivých regionech a zároveň projekt, který postupuje do celostátního finále. Porotu na jihu Čech se pokusilo zaujmout 12 projektů, mezi nimi třeba mýdlárna nebo šimrací salón.

Vítězem se ale stala Markéta Jáchymová, které se svou kamarádkou Vendulou Kozelkovou založila Mamapartner  - poradenství pro nastávající maminky. "Jde o inovativní projekt Mamapartner – žádná máma není sama. Jsme první v Česku, kdo poskytuje nastávajícím maminkám nadstandardní servis a poradenství v oblasti pořizování kojeneckých potřeb a zajišťuje profesionální podporu v šestinedělí. Pomáháme těhotným zorientovat se na trhu dětských produktů, poradíme, co opravdu potřebují a bez čeho se objedou. U prodejců vždy hájíme zájmy klientek, čímž jim šetříme čas a peníze. Jsme partnerem do nepohody," usmívá se Markéta. Projekt nicméně běží teprve krátce - byl spuštěn v únoru 2015, je tedy ve fázi rozjezdu.

Zdroj: Mamapartner

K podnikatelskému nápadu se zakladatelky dopracovaly skrz vlastní zkušenost. "Jako dvojnásobné maminky jsme velmi postrádaly podporu a poradenství ve chvílích, kdy jsme se na cestu mateřství teprve vydávaly. Absenci služeb, které budoucím maminkám usnadňují přípravu kojeneckých potřeb a šetří jejich čas a energii, vnímaly i ženy z našeho okolí," popisuje vítězka. S blížícím se koncem rodičovské dovolené si navíc obě ženy stále více uvědomovaly, jak náročné bude skloubit rodinný život s nároky zaměstnavatelů, kteří nebývají flexibilitě příliš nakloněni. "Nechtěly jsme jen sedět a čekat, co nám trh práce přinese či nepřinese a nabídne nebo nenabídne. Tak jsme se zařídily podle motta 'když příležitost neklepe, postav dveře' a založily jsme agenturu Mamapartner," dodává Markéta.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Související články