Společnost RPG Byty loni zvýšila čistý zisk na 461 milionů korun. Meziročně stoupl zisk téměř šestinásobně, vyplývá z účetní uzávěrky, na kterou upozornil deník E15.

Spolumajitelé firmy Zdeněk Bakala a Peter Kadas si nechali vyplatit ze zisku dividendu ve výši celkem 261 milionů korun, což je výrazně méně než loni, kdy dividenda činila 4,6 miliardy. Firma RPG Byty je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Výnosy RPG Byty loni meziročně mírně klesly na 2,9 miliardy korun. Činže rostla po deregulaci nájemného pouze o inflaci, minulý rok tedy o 1,4 procenta, uvádí deník na základě výroční zprávy. Do oprav a modernizací bytů společnost investovala 815 milionů, předloni to bylo podle webu firmy 1,3 miliardy. Pro letošní rok plánují RPG Byty dát na opravy a investice přes 700 milionů korun.

Spolumajitelé firmy si nechali vyplatit dividendu letos na jaře. Zbytek výdělku zamířil na účet nerozděleného zisku z předchozích let, kde je podle deníku zhruba 9,7 miliardy korun.

Společnost RPG Byty vlastní a spravuje 44 000 bytů, hlavně bývalých bytů těžební společnosti OKD. V jejím portfoliu jsou i další nemovitosti - obytné domy, nebytové prostory, komerční objekty i pozemky, a to převážně na území Moravskoslezského kraje.

Zdeněk Bakala je mimo jiné majitelem vydavatelství Economia, které vydává i Hospodářské noviny.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru