Čínský státní investiční fond China Investment Corporation (CIC) hodlá od americké realitní skupiny CBRE koupit deset obchodních center ve Francii a v Belgii. Zaplatit je za ně ochoten asi 1,3 miliardy eur (35,4 miliardy korun). Podle listu Le Figaro to bude první velká investice do realit ve Francii, kterou Čína uskuteční.

Podle listu, který neuvedl zdroj svých informací, fond CIC svou nabídkou překonal konkurenční nabídku francouzsko-nizozemské realitní skupiny Unibail-Rodamco a nizozemské skupiny Wereldhave.

Z deseti obchodních center se jich osm nachází ve Francii. Je mezi nimi i centrum La Vache Noire na pařížském předměstí.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

CBRE by měla učinit rozhodnutí o prodeji v pondělí. K informacím médií se podle agentury Reuters prozatím nevyjádřila.

Státní investiční fond CIC byl založen v roce 2007 jako nástroj pro zajištění vyšších výnosů z rozsáhlých čínských devizových rezerv. Peníze investuje po celém světě. V Evropě například koupil podíly v provozovateli satelitů Eutelstat Communications, francouzské energetické společnosti GDF Suez a britském letišti Heathrow. Fond spravuje aktiva ve výši 220 miliard dolarů (5,3 bilionu korun).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist