Americký internetový obchod Amazon bude z Prahy řídit IT služby a nábory zaměstnanců pro pobočky v evropských zemích. V nových kancelářích v Dejvicích zaměstná až 500 lidí, řekl při pondělním slavnostním otevření kanceláří viceprezident Amazonu pro Evropu Roy Perticucci. V Česku má firma i další plány, zatím je ale odtajňovat nechce.

V pražských kancelářích bude pět oddělení. Oddělení sdílených HR služeb bude zajišťovat služby personalistů a kontaktní centrum pro zaměstnance Amazonu z celé Evropy. Oddělení vzdálené IT podpory bude poskytovat distribučním centrům a oddělením logistiky Amazonu nepřetržitou pomoc v IT.

Tým pro vyhledávání a nábor talentů bude mít za úkol vyhledávat nejlepší zaměstnance. Centrální oddělení Amazon Connections pro země EU bude vyhodnocovat zpětnou vazbu od zaměstnynců a navrhovat aktivity, jež povedou k vylepšování pracovních podmínek. Pražská kancelář bude také sídlem zaměstnanců podporujících fungování distribučních center Amazonu v České republice a Polsku.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Pro tyto pozice hledá Amazon kvalifikované lidi, i proto zvolil Prahu. "V České republice je spousta vysoce kvalifikovaných profesionálů, kteří jsou otevřeni získávání nových zkušeností v inovativní technologické firmě, jakou je Amazon," řekl Perticucci. Dodal, že firma část zaměstnanců pro kancelář stále hledá.

Amazon si pronajal v nové budově The Blox vedle hotelu Diplomat na dvou patrech 5 800 metrů čtverečních kanceláří. Interiér kanceláře navrhlo londýnské studio Interior Architects. Design vychází z českého kubismu a atmosféry Prahy.

Amazon pokračuje i v náboru zaměstnanců pro své distribuční centrum v Dobrovízi, kde má pracovat až 2 000 lidí na plný úvazek a 3 000 sezonně.

Amazon je největší internetový obchod na světě, po celém světě nyní zaměstnává 97 000 lidí. Jeff Bezos firmu založil v roce 1994 a stále ji vede.