Největší tuzemská kabelová firma UPC spustila službu sdílení wi-fi sítí pod názvem Wi-Free pro všech svých 440 000 zákazníků. Umožní jim připojit se prostřednictvím domácího modemu jiného uživatele v místě, kde se zrovna nacházejí. Podobnou službu k využití domácích modemů v tuzemsku nikdo z velkých operátorů zatím nenabízí.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Letos na jaře firma službu otestovala v Plzni. Od středy do poloviny srpna ji postupně zprovozní ve 220 tisících tuzemských domácnostech, které disponují kompatibilními modemy. Na sdílenou síť se budou moct zákazníci UPC z Česka připojovat i při zahraničních cestách v Polsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Irsku, Maďarsku a Rumunsku. Celkem bude zapojeno v síti přes 5,5 milionu modemů.

"Wi-Free je jedinečná bezplatná služba, která umožní připojení na wi-fi například na návštěvě u vašich kamarádů, známých nebo jinde v dosahu UPC modemů. Vaše mobilní zařízení využije oddělenou, sekundární wi-fi síť. Stačí se jednou přihlásit pod unikátním přihlašovacím jménem a heslem a Wi-Free vás automaticky připojí vždy, když bude síť v dosahu," uvedl ředitel segmentového marketingu Jan Kohout.

Podle něho je síť Wi-Free nezávislá a oddělená od domácí wi-fi sítě a jejím užíváním nedochází ke snížení šíře vyhrazeného přenosového pásma. Druhá wi-fi síť automaticky umožní přístup k internetu o rychlosti až 10 Mbit/s. Na jeden přístupový bod bude možné připojit až pět mobilních zařízení, stejně tak z jednoho zákaznického účtu se lze připojit současně pěti zařízeními.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu přes kabelové rozvody. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,36 milionu domácností v 370 lokalitách. Služby UPC využívá téměř 600 tisíc zákazníků. UPC je dceřinou společností Liberty Global.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru