Sportovní kanál O2 Sport spustí plnohodnotné vysílání v sobotu 8. srpna. Nový kanál je totální sázkou na vysílání exkluzivních fotbalových zápasů, čímž chce O2 TV přenastavit poměry na českém televizním trhu. V současnosti placená televize O2 registruje asi 200 tisíc smluv s domácnostmi. "Náš cíl je dostat se na 500 tisíc smluv," říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků O2.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Právě tomu má napomoci kanál O2 Sport. Společnost v úterý představila jeho nové lákadlo, a to zápasy anglické Premier League v češtině. Sportovní kanál budou mít zákazníci O2 TV v základním balíčku za 299 korun. Diváci, kteří nemají internetové připojení od O2, zaplatí o stovku více. 

"Už v minulé sezoně mohli diváci O2 TV sledovat anglickou soutěž, a to prostřednictvím kanálu Digi Sport, který máme v nabídce. Tam ale komentáře i studia probíhají ve slovenštině, my nabídneme plnohodnotnou českou verzi, získali jsme totiž sublicenci i pro anglickou Premier League," říká Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 Sport.

Z anglické Premier League bude O2 Sport vysílat zpravidla dva zápasy v sobotu, dva v neděli a jeden v pondělí. "V první den našeho vysílání - 8. srpna, kdy startuje i Premier League, přineseme duel Chelsea-Swansea. V neděli pak první utkání Petra Čecha v dresu Arsenalu, a to proti West Ham United," uvedl Kindernay.

Zároveň má O2 Sport exkluzivní právo vysílat nejatraktivnější zápasy z každého kola Synot ligy, nabízet bude i 130 duelů Ligy mistrů. Pouze v úterý má právo první volby Česká televize, jinak všechny ostatní zápasy odvysílá O2 Sport.

"Především ale nabídneme našim divákům úplně jinou dimenzi sledování televize, kterou umožňuje technologie IP televize," vysvětluje Kindernay. V multiplatformě, kterou nabídne O2 Sport, si divák bude moct vybrat z několika live přenosů přenášených ve stejnou dobu, bude si je moct posouvat v čase a vybírat si záběry z jednotlivých kamer.

Každý smluvní klient navíc může program O2 TV sledovat jak v televizi, tak na čtyřech dalších přístrojích jako tablet, smartphone, počítač a podobně.

Šéfkomentátorem stanice bude Tomáš Radotínský, zejména fotbalové přenosy pak budou doprovázet svým komentářem i Petr Svěcený, Jiří Vrba, Milan Štěrba, Václav Pilný či Vlastimil Kaiser. Stanice má práva také na tenis, bojová umění, šampionáty v rallye, přinese i závody v plavání či mistrovství Evropy ve volejbalu, které bude komentovat Jiří Baumruk.

Mezi stálé tváře, jež budou komentovat fotbalové zápasy ve studiu O2 Sport, bude patřit Pavel Horváth či trenéři Jakub Dovalil a Miroslav Jirkal. "Domažlice, které trénuji, budou hrávat v sobotu, takže budu hlavně u nedělních přenosů," těší se Pavel Horváth, donedávna hvězda Viktorie Plzeň.

Čeští diváci nyní mohou naladit více než desítku sportovních kanálů. V nabídce pozemní, satelitní a kabelové televize jsou Nova Sport, Eurosport, Eurosport 2, Sport 1, Sport 2, Sport 3, Slovak Sport.tv 1, Slovak Sport.tv 2, Sport 5, Digi Sport 1, Digi Sport 2, Extreme Sports nebo Golf Channel.

Údaje o sledovanosti jsou dostupné pouze u tří z nich, které se účastní peoplemetrového měření. ČT sport měla v červnu divácký podíl 3,5 procenta ve věkové skupině nad 15 let. Sport 1 a Sport 2 měly 0,07 a 0,08 procenta.