Provozní zisk mladoboleslavské automobilky Škoda vzrostl v letošním prvním pololetí na 522 milionů eur. Je to nárůst o 22,8 procenta oproti stejnému období loňského roku, kdy vydělala 425 milionů eur.

Za zlepšením stojí příznivé směnné kurzy a snížení nákladů na materiál. Škoda také dokázala prodat zákazníkům více aut. 544 tisíc aut, to je o 4,3 procenta více, než byl loňský výsledek.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se