Centrální banka se zavázala, že bude bránit oslabenou korunu ještě alespoň rok. Podle šéfa traderů z Raiffeisenbank Milana Fischera to způsobí, že velcí hráči budou chtít na koruně ještě něco vydělat a pokusí se ji uměle oslabit. ČNB sice zatím nesdělila, jak svůj kurzový závazek ukončí, podle Fischera by ale měla trh překvapit a ukončit jej náhle. Jinak by totiž dala příležitost spekulantům bez rizika si vydělat na úkor ČNB a České republiky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







