Centrální banka se zavázala, že bude bránit oslabenou korunu ještě alespoň rok. Podle šéfa traderů z Raiffeisenbank Milana Fischera to způsobí, že velcí hráči budou chtít na koruně ještě něco vydělat a pokusí se ji uměle oslabit. ČNB sice zatím nesdělila, jak svůj kurzový závazek ukončí, podle Fischera by ale měla trh překvapit a ukončit jej náhle. Jinak by totiž dala příležitost spekulantům bez rizika si vydělat na úkor ČNB a České republiky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se