Největší developer průmyslových nemovitostí na českém trhu, skupina CTP, vstoupil na ukrajinský trh. Ve Lvově získal logistický park o rozloze 23 hektarů a plánuje přistavět dalších deset. Cenu investice nezveřejnila.

CTPark Lvov se nachází v Rjasne, což je průmyslová zóna v severozápadní části města v blízkosti silnice M10 s dobrým dopravním spojením do Polska, Maďarska, Slovenska a dalších regionů. Kromě řízení stávající zóny CTP postaví dalších 100 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor třídy A a vytvoří zhruba 3000 nových pracovních míst v regionu, uvedla firma. 

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

"Západoukrajinský Lvov, nacházející se pouze několik kilometrů od polských a slovenských hranic, zaujímá strategickou pozici. Navíc disponuje vzdělanou a dostupnou pracovní silou, jež byla nedávno podpořena přílivem pracovníků z východní Ukrajiny. Místní radnice tento projekt velmi podporuje a my tuto atraktivní příležitost hodláme nabízet především našim dlouhodobým klientům," poznamenal generální ředitel a spoluvlastník CTP Remon Vos. 

"Mnozí dlouhodobí klienti již projevili zájem o Ukrajinu jakožto potenciální cíl expanze," poznamenal Hendrik Jung ze společnosti CTP s tím, že Lvov má obrovský potenciál. " Ten přilákal do oblasti několik velkých mezinárodních investorů, jakými jsou Metro, REWE, Cargo Partner či Auchan," dodal Jung.

Developer bude oslovovat společnosti z různých průmyslových odvětví, jako jsou například high-tech výroba, logistika, automobilový průmysl nebo strojírenství. Tyto společnosti mohou profitovat především z blízkého spojení do zemí středoevropského regionu, zkušených a vzdělaných pracovníků a nižších nákladů pojících se s ukrajinským prostředím.

Skupinu CTP vlastní několik nizozemských podnikatelů v čele se zakladatelem a generálním ředitelem Remonem Vosem. Je největším průmyslovým developerem na českém trhu a provozuje síť 36 logistických a průmyslových CTParků. Ty se kromě ČR nachází i na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Aktuálně činí celková pronajímatelná plocha společnosti 2,5 milionu metrů čtverečních v několika zemích regionu. Do konce letošního roku ji chce CTP rozšířit na tři miliony metrů čtverečních a až na pět milionů metrů čtverečních do roku 2020. Před nedávnem oznámila akvizici hned pěti lokalit v několika zemích střední Evropy.

Předloni skupina hospodařila s provozním ziskem 100 milionů eur (2748 miliard korun). V poslední době se stále více spekuluje o možném prodeji tohoto největšího průmyslového developera v ČR. Zakladatel a spolumajitel skupiny Vos zvěsti o jednáních s případnými kupci i možném prodeji až dosud vždy odmítal komentovat.