Největší developer průmyslových nemovitostí na českém trhu, skupina CTP, vstoupil na ukrajinský trh. Ve Lvově získal logistický park o rozloze 23 hektarů a plánuje přistavět dalších deset. Cenu investice nezveřejnila.

CTPark Lvov se nachází v Rjasne, což je průmyslová zóna v severozápadní části města v blízkosti silnice M10 s dobrým dopravním spojením do Polska, Maďarska, Slovenska a dalších regionů. Kromě řízení stávající zóny CTP postaví dalších 100 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor třídy A a vytvoří zhruba 3000 nových pracovních míst v regionu, uvedla firma. 

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

"Západoukrajinský Lvov, nacházející se pouze několik kilometrů od polských a slovenských hranic, zaujímá strategickou pozici. Navíc disponuje vzdělanou a dostupnou pracovní silou, jež byla nedávno podpořena přílivem pracovníků z východní Ukrajiny. Místní radnice tento projekt velmi podporuje a my tuto atraktivní příležitost hodláme nabízet především našim dlouhodobým klientům," poznamenal generální ředitel a spoluvlastník CTP Remon Vos. 

"Mnozí dlouhodobí klienti již projevili zájem o Ukrajinu jakožto potenciální cíl expanze," poznamenal Hendrik Jung ze společnosti CTP s tím, že Lvov má obrovský potenciál. " Ten přilákal do oblasti několik velkých mezinárodních investorů, jakými jsou Metro, REWE, Cargo Partner či Auchan," dodal Jung.

Developer bude oslovovat společnosti z různých průmyslových odvětví, jako jsou například high-tech výroba, logistika, automobilový průmysl nebo strojírenství. Tyto společnosti mohou profitovat především z blízkého spojení do zemí středoevropského regionu, zkušených a vzdělaných pracovníků a nižších nákladů pojících se s ukrajinským prostředím.

Skupinu CTP vlastní několik nizozemských podnikatelů v čele se zakladatelem a generálním ředitelem Remonem Vosem. Je největším průmyslovým developerem na českém trhu a provozuje síť 36 logistických a průmyslových CTParků. Ty se kromě ČR nachází i na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Aktuálně činí celková pronajímatelná plocha společnosti 2,5 milionu metrů čtverečních v několika zemích regionu. Do konce letošního roku ji chce CTP rozšířit na tři miliony metrů čtverečních a až na pět milionů metrů čtverečních do roku 2020. Před nedávnem oznámila akvizici hned pěti lokalit v několika zemích střední Evropy.

Předloni skupina hospodařila s provozním ziskem 100 milionů eur (2748 miliard korun). V poslední době se stále více spekuluje o možném prodeji tohoto největšího průmyslového developera v ČR. Zakladatel a spolumajitel skupiny Vos zvěsti o jednáních s případnými kupci i možném prodeji až dosud vždy odmítal komentovat.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist