Čtvrtá průmyslová revoluce, tedy digitální propojení všech stupňů výroby, začala. Takzvaný průmysl 4.0 se stal hlavním tématem středečního fóra Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK), které se konalo v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně (MSV).
Jeho účastníci se shodli, že pokud se Česko do "revoluce" aktivně nezapojí, progresivnější průmyslové země ho na dlouhé roky předeženou.
Na téma pokroku v průmyslu mluvil při své pondělní návštěvě veletrhu i premiér Bohuslav Sobotka, který upozornil, že pro malé průmyslové země, jako je Česká republika, je technická modernizace spojená s Průmyslem 4.0 nutností. "Pokud tento pokrok nezachytíme, ujede nám vlak," dodal premiér.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








