Čtvrtá průmyslová revoluce, tedy digitální propojení všech stupňů výroby, začala. Takzvaný průmysl 4.0 se stal hlavním tématem středečního fóra Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK), které se konalo v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně (MSV).

Jeho účastníci se shodli, že pokud se Česko do "revoluce" aktivně nezapojí, progresivnější průmyslové země ho na dlouhé roky předeženou.

Na téma pokroku v průmyslu mluvil při své pondělní návštěvě veletrhu i premiér Bohuslav Sobotka, který upozornil, že pro malé průmyslové země, jako je Česká republika, je technická modernizace spojená s Průmyslem 4.0 nutností. "Pokud tento pokrok nezachytíme, ujede nám vlak," dodal premiér.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se