Na česko-německém pomezí vyroste alej devětapadesáti nových dubů. Plánuje je vysázet nevládní organizace Arnika s místními dobrovolníky. Rozjíždí proto další ročník tradiční akce Lopatka pro alej, díky které se může zapojit i široká veřejnost.
Cílem je vysbírat dostatek peněz na sazenice i jejich ochranu před větrem a zvěří. Na výsadbu je potřeba skoro sto tisíc korun a sázet se bude o posledním říjnovém víkendu. Přispět lze od necelých dvou set korun po více než dva tisíce, za něž se dárce stane patronem konkrétního stromu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







