Na česko-německém pomezí vyroste alej devětapadesáti nových dubů. Plánuje je vysázet nevládní organizace Arnika s místními dobrovolníky. Rozjíždí proto další ročník tradiční akce Lopatka pro alej, díky které se může zapojit i široká veřejnost.

Cílem je vysbírat dostatek peněz na sazenice i jejich ochranu před větrem a zvěří. Na výsadbu je potřeba skoro sto tisíc korun a sázet se bude o posledním říjnovém víkendu. Přispět lze od necelých dvou set korun po více než dva tisíce, za něž se dárce stane patronem konkrétního stromu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se