Akcie německého koncernu Volkswagen během úterý dál padají v reakci na skandál s emisemi ve Spojených státech. Od začátku obchodování se na frankfurtské burze propadly o necelých 17 procent a v úterý k večeru se obchodovaly na úrovni 111 eur za akcii. Už v pondělí spadly o 20 procent. 

Centrála Volkswagenu oznámila, že "falešný software" byl instalován po celém světě do téměř 11 milionů vozů. Podle společnosti jde o řadu naftových motorů EA189. "Také Škoda Auto používala tyto motory skupiny Volkswagen a ve vozech Škoda byly tyto motory instalovány," řekl online deníku Aktuáně.cz mluvčí automobilky Jozef Baláž. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se