Německé ministerstvo dopravy ve středu popřelo obvinění, že vědělo o technologii, kterou automobilka Volkswagen používala k manipulaci s emisemi u naftových vozů. Volkswagen přiznal, že v milionech svých aut využíval software, který rozpoznal, kdy je vůz právě testován na emise, a spustil systém, který emise při testování omezuje. Němečtí prokurátoři ve středu zahájili předběžné vyšetřování tohoto případu.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Související články

Julie Hrstková, komentátorka Hospodářských novin

Aféra VW autoprůmysl nepoloží

Skandál Volkswagenu je nejzřetelnějším výsledkem tlaku regulátorů na snižování emisí a spotřeby. Může vést k technologické změně, k většímu...
23. 9. 2015 ▪ 4 min. čtení
Téma: Volkswagen
Téma: Volkswagen