Na automobilku Volkswagen míří ve Spojených státech první vlna žalob od lidí, kteří vlastní vozy s dieselovými motory. Podle informací německého listu Süddeutsche Zeitung podalo od pátku, kdy skandál s podvodným měřením emisí propukl, žalobu na německou automobilku téměř čtyřicet lidí. Mezi žalobci je i jeden prodejce vozů Volkswagen.
Lidé se cítí podvedeni ve věci ochrany životního prostředí. K žalobám je aktivně vyzývají právní kanceláře napříč USA. Například právník Steve Berman ze Seattlu láká majitele dotčených vozů ve videoklipu na YouTube.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











