Ministerstvo životního prostředí Číny začalo vyšetřovat vozy koncernu Volkswagen, zdali nepřekračují tamní emisní limity. Země se tak přidává po bok Spojených států, Evropy a Japonska.

Čínský ministr také veřejnost ujistil, že žádný z 11 milionů vozů se softwarem obcházejícím emisní limity nebyl vyroben v Číně. Podle jeho vyjádření bylo do Číny dovezeno kolem 1900 těchto vozidel. Ministerstvo pak německé automobilce podle informací agentury Bloomberg nařídilo, aby předložilo report o plnění limitů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se