Ministerstvo životního prostředí Číny začalo vyšetřovat vozy koncernu Volkswagen, zdali nepřekračují tamní emisní limity. Země se tak přidává po bok Spojených států, Evropy a Japonska.
Čínský ministr také veřejnost ujistil, že žádný z 11 milionů vozů se softwarem obcházejícím emisní limity nebyl vyroben v Číně. Podle jeho vyjádření bylo do Číny dovezeno kolem 1900 těchto vozidel. Ministerstvo pak německé automobilce podle informací agentury Bloomberg nařídilo, aby předložilo report o plnění limitů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










