Zakladatelé třinecké společnosti Walmark prodali svůj padesátiprocentní podíl ve firmě fondu Mid Europa Partners, který se tak stal jejím jediným vlastníkem. Poloviční podíl fond ve společnosti vlastnil od prosince 2012. Firmu před 25 lety založila rodina Walachových, ta se nyní rozhodla firmu prodat a zaměřit se na nové investiční projekty. Hodnotu transakce vlastníci nezveřejnili. Obchod ještě musí schválit antimonopolní úřad.

Walmark

■ Třinecká firma vznikla v roce 1990, založili ji bratři Adam, Mariusz a Valdemar Walachovi. Zpočátku se věnovali počítačům, později dováželi a vyváželi různé zboží.

 

■ Začátkem 90. let rozšířil Walmark svou činnost i do výroby, nejprve nápojů pod značkou Relax (1991) a později také potravinových doplňků a vitaminů (1994). V roce 2001 se majitelé rozhodli specializovat se na potravinové doplňky a volně prodejná léčiva.

 

■ Ve výrobě a distribuci vitaminů, minerálů a doplňků stravy je dnes Walmark označován za středoevropského lídra. K nejznámějším výrobkům patří přípravky Proenzi, Urinal, Spektrum nebo dětské vitaminy Marťánci.


Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se