Jeden je z otevřeného trhu práce, druhý pracuje na chráněném pracovním místě. Jejich rozdílné osudy se protly 4. listopadu na pražské Staroměstské radnici, kde přebírali ocenění pro Zdravotně postiženého Zaměstnance roku. A přesto, že se do té doby nepotkali, shodli se Jiří Hádek a Miloslav Kodeš na základním faktoru svého úspěchu. Bez podpory svých zaměstnavatelů, tedy 1. SZDP družstva (družstvo zdravotně postižených) a automobilky TPCA Kolín, by nedokázali uspět. 

"Moje firma mi vyšla vstříc – pracuji ve směnném provozu ve skupině lidí, kde jsem jediný zdravotně znevýhodněný zaměstnanec a celkem úspěšně svou práci zvládám," říká Miloslav Kodeš, když popisuje přístup automobilky TPCA, kde pracoval již před tím, než v dubnu 2013 prodělal těžkou mozkovou příhodu. Do soutěže ho nominoval kolega Marek Hovorka.

"Prošel velmi těžkou zkouškou, ale dokázal se vrátit do běžného života. A co více, dokázal se i vrátit do práce, kde mu firma našla místo v oddělení kontroly kvality," vzpomíná Hovorka. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se